Hizmetlerim

Bilişsel Davranışçı Terapi

Bilişsel terapide, herhangi bir psikolojik sorunun tanımlanması ve yönetiminde bilişlerin önemi vurgulanmaktadır.

devamını oku
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

Çözüm odaklı terapi, danışanı terapiye getiren sorunların kökenine odaklanmak yerine, terapi seansının sonunda elde etmeyi umdukları sonuçlara odaklanır.

devamını oku
Mındfulness Temelli Stres Azaltma Programı nedir?

Bilinçli Farkındalık becerilerini mindfulness egzersizleri ile kazandırmaya yarayan grup çalışmasıdır. Sistematik olarak dizayn edilmiş ve dünyada standart olarak belirlenmiş içeriği ile deneyimsel öğrenmeye dayanan güçlü bir yöntemdir.  Grup içindeki interaktif etkileşim ve paylaşımlar MBSR programının iyileştirici etkisinin temelini oluşturur. 

devamını oku
EMDR

EMDR terapisi sayesinde kişi, hayatında hala etkisi olan travmatik deneyim ve anıları anlamlandırabilir ve bu etkilerden kurtulabilir.

devamını oku
Sınav ve Performans Programı

Her yaştan öğrenci için, sınavlara ve testlere girmek kaygı yaratan bir süreçtir. Bu kaygının etkileri öğrencilerde farklı şekilde ortaya çıkabilir.Sınav sırasında bilgileri unutmak, donakalmak, dikkat dağınıklığı yaşamak, fiziksel kaygı belirtileri göstermek en sık görülen yüksek kaygı durumu belirtileridir.Yaşanan kaygı düzeyi sınav performansını etkiler.

devamını oku
Aile ve Çift Danışmanlığı

Psikoterapinin bu alanında, aile fertleri ve çiftler arasındaki ikili durumlar ve aralarında ortaya çıkan sorunları ve çatışmaları değiştirmek ve iyileştirmek için araştırılır.

devamını oku
Cinsel Terapi

İnsan davranışı ve cinselliği bedensel, psikolojik, sosyal koşullardan etkilenir. Cinsellik sadece cinsel organlarla sınırlı değildir. 

devamını oku
TMS Tedavisi

TMS / TMU tedavisi beyni direkt elektriğe maruz bırakmadan, transkranial manyetik alan oluşturarak beynin kendi elektriğini aktive eden bir sistemdir. Kafatasının üzerinden konulan koil yardımıyla atış yapılan manyetik akımların ciltte ve kafatasından zarar vermeden beyinin ilgili bölgelerini uyarması ve bu şekilde nöronların aktivasyonun sağlayarak pek çok psikiyatrik ve nörolojik bozukluğun giderilmesinde kullanılmasıdır. TMS cihazının temel  prensibi, MR cihazlarıyla benzerlik gösterir fakat bölgesel alanda çok daha kuvvetli bir manyetik alan oluşturur.

devamını oku
Şema Terapi

Şema Terapi; hayata karşı duruşumuzu yorumumuzu şemalarımız belirler, olaylara ve insanlara kendi şemalarımız doğrultusunda müdahale eder ve tepki veririz.

devamını oku

Tedavilerimiz hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilir ve hizmet veren hekimimize sorularınızı sorabilirsiniz.

×
X