Aile ve Çift Danışmanlığı

Psikoterapinin bu alanında, aile fertleri ve çiftler arasındaki ikili durumlar ve aralarında ortaya çıkan sorunları ve çatışmaları değiştirmek ve iyileştirmek için araştırılır.

Çift ve aile danışmanlığı tedavisi her evli çifte ya da ilişkisini sevgi ilkesine dayalı olarak sürdüren bir çifte ihtiyaç duyduğu şekilde yardımcı olabilir. Bu terapinin bireyden terapiye olan temel farkı, hastanın kendi bireyselliğini bırakmasına ve kendisinin "biz" olduğu durumlarda yeterli duygusal kontrol uygulamasını sağlamasıdır. Başka bir deyişle, kendi eksikliklerini tamamlamanın yanı sıra ikili bağlantıların büyümesini aktif olarak teşvik etmektedir.

İlişki sorunları çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bu sorunlar bazen eşler arasındaki anlaşmazlıklar, bazen değiştiremeyecekleri doğal özellikler, bazen de dış etkenlerin ilişkide çok önemli rol oynamaya başlamasıyla ortaya çıkabilmektedir. Çift terapisi, ilişkiyi çözüm olarak düzeltmeye çalışmaktan ziyade, nedenleri ne olursa olsun, sorunları karşılıklı olarak çözmede çiftlere yardımcı olmaya çalışır.

Bir Sorunuz Var Mı?

Psikoloji ile alakalı her türlü sorunuz için hemen arayın !

+90 537 500 15 37
Ön Randevu Al

Aile ve Çift Danışmanlığı Soru ve Cevapları

Aile ve Çift Danışmanlığı Yorumları

GÖNDER
×
X